Ankara Yıkım Firmaları

ankara-yikim-firması
ankara-yikim-firması
ankara-yikim-firması

Ankara Yıkım Firmaları

Ankara yıkım firmaları, Ankara il sınırları içerisinde faaliyette bulunan tüm yapıların yıkım işlemlerini üstlenen şirketlerdir. Bir binanın güvenli bir şekilde yıkılması için söz konusu firmalardan destek alınması gerekmektedir. Her iş sektöründe olduğu gibi bina yıkım sektöründe de işini başarıyla sonuçlandıran firmalar olduğu gibi deneyimsiz ve başarısız firmalar da mevcuttur. Bu nedenle yıkım firmasına ve profesyonel desteğe ihtiyacı olan vatandaşlar en iyi hizmet almaya çalışmaktalar. Bu konuda daha aydınlatıcı fikirlere sahip olunması açısından, bir yıkım firmasını iyi yapan detayların neler olduğunu açıklayalım.

Profesyonel Yıkım Firması Nasıl Çalışır?

  • Her şeyden önce bir yıkım firmasının sahip olması gereken bazı evraklar vardır. Yıkım Müteahhitliği Belgesi’ne sahip olmayan firmalar yıkım işlemlerini profesyonel olarak gerçekleştiremezler.
  • Bununla beraber profesyonel bir yıkım firması, deneyimli yıkım mühendislerine ve teknik ekibe sahip olmalıdır.
  • Aynı zamanda yıkım ekipmanları ve araçları konusunda da profesyonel hizmet vermek için belirli şartları sağlaması gerekmektedir. Birbirinden farklı yapılar için yıkım mühendislerinin belirlediği yöntemleri uygulayacak tüm teçhizatlarının son teknoloji ve işlevsel olması oldukça önemlidir.
  • Tüm bu şartları sağladıktan sonra profesyonel yıkım firması, yıkım ruhsatı alınmış yapının inşaat risk sigortası altında olmasını sağlamalıdır. Söz konusu sigorta, yıkım faaliyetleri sırasında hiçbir can ve mal kaybının yaşanmayacağına ve çevre yapılara zarar gelmeyeceğine dair teminattır.
  • Ardından yıkımı gerçekleştirilecek binanın güvenli yıkımı için gerekli önlemleri almalıdır. Bu önlemler içerisinde; yapıya bağlı olan tüm elektrik, su ve gaz bağlantılarının kapatılması, yıkım yapılacak bölgenin güvenli şeritle sınırlandırılması, yıkım yapılacak bölgede dikkat ve uyarı levhalarının oluşturulması gibi uygulamalar yer almaktadır.
  • Can güvenliğini sağlamak açısından yıkılacak yapıda hiçbir canlı unsurun bulunmadığı kontrol edildikten sonra çalışan personelin güvenliği için gerekli baret, koruma gözlüğü ve çelik burunlu ayakkabı gibi ekipmanların tam olması gereklidir.
  • Yıkım planına uygun bir şekilde yıkım faaliyetlerini gerçekleştirmeli, yıkım alanında tek söz sahibi olarak yetkiyi elden bırakmamalıdır.
  • En iyi Ankara yıkım firmaları arasında yer alan Şişman Yıkım Hafriyat şirketimizden profesyonel destek almak için bizimle internet sitemiz üzerinden iletişime geçebilirsiniz.